sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Krynica lub Zakopane na romantyczny urlop

zakochani
Author: nattu
Source: http://www.flickr.com
Czy romantyczny wyjazd we dwójkę musi wieść nas ku Rzymowi, Francji lub Hiszpanii? Zdecydowana większość z naszych rodaków nie ma takiego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wypadami zagranicznymi wynika przy tym nie tylko z charakteryzujących nas kłopotów materialnych, ale także z przekonania o tym, że Polska jest równie piękna. W okresie zimowym najlepiej przekonać się o tym odwiedzając jeden z kurortów; niezwykle kuszące z punktu widzenia par są głównie Krynica a także Szklarska Poręba.Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to propozycja przeznaczona zwłaszcza z myślą o ludziach aktywnych; posiadające blisko jedenaście tysięcy ludzi miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w jakich nie sposób się nudzić. Spora większość osób przyjeżdża tu po to, aby oddać się białemu szaleństwu, okoliczna ludność jest jednakże zakochana przede wszystkim w hokeju na lodzie. Odwiedziny w Krynicy można również wykorzystać do tego, aby przekonać się, z jak niezwykłym sportem mamy w jego przypadku do czynienia. Wieczór wykorzystuje się tu głównie na spacerowanie po parku zdrojowym, jaki jest jednym z najpiękniejszych plenerów w Szczawnicy niezależnie od pory roku.

Nudzić nie będą się także osoby, które zdecydowały się na noclegi w Szklarskiej Porębie zwłaszcza, jeśli są zakochanymi turystami zmotoryzowanymi. Bardzo dużym atutem tego miasteczka, umiejscowionego w dolinie rzeki Kamiennej na stokach Gór Izerskich i Karkonoszy jest jego lokalizacja. Pobyt w Szklarskiej Porębie możemy także wykorzystać na to, aby złożyć wizytę w pobliskich Niemczech i Słowacji. Nie można jednak nie docenić tego, że także w samym miasteczku nie będziemy się nudzić. Kwitnie tu turystyka piesza, a i entuzjaści zimowego szaleństwa z pewnością nie są pokrzywdzeni. Mocną strona Szklarskiej Poręby jest również sposobność wybrania romantycznych spacerów dla zakochanych, to bowiem właśnie tutaj znajdują się naturalne wodospady o jakich przecież nie sposób wspominać jak o rzeczach typowych dla polskiego krajobrazu.


Author: S.D.
Source: