sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Czy podziwialiśmy stare zdjęcia krakowa?

Kraków na starej fotografii szczyci się sporym powodzeniem. O tym jak bardzo przemieniają się miasta możemy się przekonać jedynie wtenczas, jeśli porównamy najnowsze fotografie, z tymi zrobionymi w różnorakich czasach. Wówczas będziemy mieli możliwość zobaczyć co się pojawiło, co zostało usunięte z obrazu miasta, a to zezwoli nam powiedzieć, który wizerunek miasta bardziej nam się spodobał, ten obecny czy dawny.

Wawel
Author: http://www.sxc.hu/
Source: http://www.sxc.hu/
Dlatego również kraków na starej fotografii szczyci się ogromnym powodzeniem, ponieważ znacznie więcej ludzi pragnie sprawdzić, czy atmosfera tego miasta bardzo się odmieniła, a może mimo przemieniającej się infrastruktury cała atmosfera nic nie utraciła na własnej niesamowitości? Na szczęście pojawia się coraz więcej albumów, na których mamy szansę podziwiać to miasto w poprzednich wydaniach.

Zobacz też: przedwojenne fotografie

Sporo instytucji zbiera stare zdjęcia krakowa

Pragnąc oddać atmosferę jakiegoś miasta i tego jak się przemieniało, musimy gromadzić jak najwięcej ujęć, na których jest ono pokazane, a jeśli jeszcze są one z różnorakich lat, to będziemy mogli stworzyć niesamowitą kronikę jego istnienia.

Masz chęć pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy zatem do przejścia do nowej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (www.btzielonadolina.pl/skalne-miasto).

Przez to cały czas przez przeróżne instytucje zbierane będą unikatowe zdjecia Krakowa, gdyż tylko dzięki nim możemy mieć poprzedni obraz tego miasta, a utrzymując te fotografie od zniszczenia, możemy być pewni, że kolejne pokolenia będą mogły się zachwycać dawną oraz teraźniejszą świetnością tego miasta. Co więcej takie zdjęcia mają szansę nas przenieść w niepowtarzalny świat, w którym dużo elementów przedstawiało się odmiennie aniżeli dziś.Rynek w Krakowie
Należy oglądać takie stare fotografie

Jeżeli będziemy patrzeć na stare ujęcia miast oraz ludzi, którzy w nich żyli, to mamy szansę dokładniej poznać się z ich atmosferą i historią. Przez to właśnie warto patrzeć na takie zdjęcia, szukać tego co było piękne oraz było utracone, aby mieć szansę na nowo to odwzorować, ale również zobaczyć co przemieniło się na lepsze i w jakim kierunku powinny iść kolejne przemiany.

Piękne inspiracje: zobacz