sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, naturalne zbiorniki wodne, bogactwo fauny i roślin oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe warunki wypoczynku

O zaletach Krainy Tysiąca Jezior można opowiadać bez końca i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w Polsce i najczystsze akweny oraz najobszerniejsze na całym niżu Europy Środkowej, zespoły leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.
Mazury, to także najsurowszy w kraju mikroklimat, dzięki temu okolica otrzymała miano polskiego bieguna zimna. Rzadkością na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu. Akwen ma cechy naturalnego zbiornika wysokogórskiego z niezwykle przejrzystą, świetnie natlenioną wodą. Od dawna wakacje nad jeziorem są popularne wśród płetwonurków, którzy posiadają nieopodal swoją stałą bazę noclegową - kempingi na Mazurach.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Fantastyczny wypoczynek czeka na turystów decydujących się na wakacyjny pobyt nad akwenem Wigry. Zespół jezior wigierskich, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych pejzaży w kraju . Przez Wigry przepływa Czarna Hańcza, jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakarze mogą zakwaterować się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca turyści mogą popłynąć na jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych tras kajakowych. Turystyka wodna w województwie suwalskim ma już swoje zwyczaje (źródło). Żeglarze ściągają na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.Jezioro Wigierskie ubarwione nierówną linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to nieoceniona oaza turystyczno-krajoznawcza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego.

Jeśli masz zamiar poczytać więcej na ów temat, to przejdź na naszą następną stronę i dowiedz się także czegoś interesującego o tym poście.

Region północno-wschodniej Polski to raj dla wędkarzy. Wśród wędkarzy dużo jest opowiadań o połowach, w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, rekordowych cudów - szczupaków a także obfitości innych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
lubianych gatunków ryb. Nad Biebrzę przyjeżdża się by obcować ze środowiskiem naturalnym, spędzić czas w ciszy urywanej jedynie ptasim śpiewem.


Okolice rzeki Biebrzy to eden dla podglądaczy ptaków . Z myślą o nich, urządzane są wycieczki połączone z obserwacją i identyfikowaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki fantastycznie się podgląda snując pomału kajakiem lub tratwą, która świetnie naśladuje domki na Mazurach dlatego, że tratwa fantastycznie sprawuje funkcję atrakcyjnego zakwaterowania.